Opustil(a) ma (3. časť)

Jeden vták mal hniezdo v suchých vetvách stromu, ktorý stál na rozľahlej planine. Raz však fúkal silný vietor a strom vyvalilo. Vták musel letieť tisícky míľ, až našiel sad plný krásnych ovocných a zdravých stromov. Keby ten vietor nefúkal, nič by ho nikdy nedonútilo hľadať. Nešťastie teda veľakrát vedie k znovuzrodeniu. Neprestaňte nikdy prosiť Silu nad nami, práve ona vás mohla vytrhnúť z pazúrov nevhodného, aby ste vďaka novému vetru zakotvili u úžasného partnera.

Konflikty a spory sa dostavia aj vo vzťahu, v ktorom prekvitalo šťastie. Už som vravel, že v prírode neexistuje večné narastanie alebo zotrvanie v jednom stave. Tak aj tam, kde je šťastie, musí prísť občas nervozita, hnev alebo smútok. Vzťah je živý jav, je neustále v pohybe, mení sa, lebo sa menia samotní členovia, ktorí ho tvoria.

Poďakujte za každé jasné a vecné zbohom, reakciu, že je koniec a nemieni sa vrátiť. Nemôžete vojsť do mozgu bývalého partnera a prečipovať ho smerom k vám. Vaše náreky sú podobné tomu, akoby ste rok trúchlili nad tým, že ste nikdy nepristáli na Mesiaci. Skrátka to nešlo, tak k čomu večné prehrávanie bolestivého filmu? Ak ste bývalú začali pre jej rozchodový krok nenávidieť, nebude vás to viesť k ničomu inému ako k láske bez výhrad. Každého z nás si táto lekcia raz podá, až kým sa jej neotvoríme celou dušou. Vždy, keď zblúdime, cesta si nás hľadá. Nie my ju. Akoby sme aj mohli, keď sme v tej chvíli zmätení.

Vraj on bol ideálny a vyzerá to tak, že ste boli na neho až priveľmi naviazaná? Odporúčam pozbierať si spadnuté krídla zo zeme a stať sa šťastným sám osebe, a nie v závislosti od partnera (rodičov, detí, bohatstva, slávy, moci, úspechu atď.). Vyrovnaný človek nepotrebuje nikoho. A jeho láska zároveň všetkých.

Ak ste po čerstvom rozchode, vašimi bylinkami nech sa stane pochopenie, že človeku prospeje, ak pobudne po takomto silnom vnútornom zemetrasení určitý čas sám. Ja radím aspoň pol roka, ale neberte ma doslovne. Toto závisí od osobného stupňa schopnosti regenerácie po takomto type duševného otrasu. Niekto sa stabilizuje o tri mesiace, iný nadobudne svoju skutočnú kvalitu o štyri roky, ďalší až do svojho skonu už do ďalšieho vzťahu nevstúpi. Škoda, my muži potrebujeme ženy a ženy zasa nás, len spoločne môžeme vytvoriť prekrásne celky.

Troska nemá silu, čo môžete teda po rozchode ponúknuť novému partnerovi? Iba ak vašu čiernu priepasť. Len ho využijete ako náplasť, aby ste po troch mesiacoch zistili, že vám vlastne nevonia, chodí neohrabane, nevie sa v spoločnosti prejavovať podľa vašich predstáv a že ho ani nemilujete, ako sa to zdalo po troch týždňoch od rozvodu, keď ste sa s ním prvýkrát stretli. Milovať je iné, ako zamilovať sa.

Využite čas samoty na obrodu vás samých, takých, akými skutočne ste. Aby sa vaše vlastnosti, schopnosti a nadania opätovne dostali do plných hodnôt. Rozanalyzujte predošlý vzťah, aby ste sa naplnili pochopením, že „takémuto niečomu sa v budúcnosti prajete vyhnúť“. Príde skúška, nezabúdajte, stretnete podobného, len bude žltý. Postúpte o konár vyššie a dostanete sa ku krajším plodom. Ale najprv sa vyhojte, lebo len po dobrej rekonvalescencii sa môžete vrátiť na vzťahovú tržnicu a povedať: „Toto som ja. Dokážem toto a hento. Ako dôkaz mojich slov to, čo je za mnou, som vytvoril vďaka mojim schopnostiam. Čo ponúkaš ty? Aha, vieš piecť buchty, ale snívaš o princovi. Nič viac? Prepáč, už som jednu krásnu skrinku mal, no nehrala pekne…“

Povedali ste si ako žena dosť, že už do nijakého vzťahu nevstúpite, všetci muži sú rovnakí, ide im len o jedno? Začnite pochybovať o existencii normálnych mužov či žien a pôjde to s vami vzťahovo z kopca. Prestanete dôverovať ľuďom, začnete sa strániť sveta a odpílite si tak cestu užívať si život naplno. Uzavriete sa, budete chcieť byť len so svojou samotou a s trápením. Ak sa náhodou zjaví láska a potenciálny partner, kat vo vás nebude chcieť uveriť, a tak v duchu spolu so sudcom vymyslia mnoho „proti“, aby ste ním podporili záverečné „nie“ a mali to z krku. Túžite opäť zaliezť do svojej nory a hniť tam so svojimi strachmi? Ak sa neopriete o prácu, koníček, charitu alebo domáce zvieratká, začnete byť pomaličky závislí od tmy, s ktorou príde chronická negativita, smútok, prázdnota a depresia.

V skutočnosti sa váš strach zo samoty preklopí do strachu z odmietnutia, teda poníženia. Uvedomte si, že navôkol seba šírite vibrácie odmietania, takže možní partneri od vás budú bočiť, lebo sa pri vás nebudú cítiť dobre. Vlny neschopnosti čokoľvek vo vašom živote prehodnotiť a zmeniť vás po dlhšom čase vyvrhnú a roztrieskajú o bralá osobnej pravdy. Ak nie v tomto živote, tak v ďalších určite. Škrtám, nech sa tak nestane a využijete šancu na svoje prebratie už dnes.

Počas času, keď budete sami, vymeňte stavy z osamelosti za starostlivosť o svoje telo, duševný alebo profesionálny rozvoj. Realizácia študijných, pracovných a kariérnych cieľov síce dlhodobo nikdy nezacelí dieru neúspechov v citovej sfére, ale v prvých mesiacoch je to skvelá šanca, ako zamestnať myseľ po vzťahovom kare. Spomínaná životná náplň sa totiž spája s pobytom medzi ľuďmi, ktorí vám budú dávať novými vnemami šancu nemyslieť na to, nad čím tak profesionálne nonstop dumáte.

Vzdelávajte sa, študujte reči, plňte si sny, na ktoré sa nedostalo, lebo ste celého seba obetovali pre iného, inú. Začnite opravovať storočnú chalupu, v zdravej miere fyzická práca lieči. Život je aj o napĺňaní vízií, aj cez ne sa môžete stať opäť usmiatym a optimistickým človekom. Sedieť ako kôpka nešťastia vie aj najväčší imbecil, ktorým vy predsa nie ste a nechcete byť. Hlavu hore. Samota uzdravuje, keď ju dobre pochopíte a správne použijete.

Nikdy nezabudnite, že váš život je o vás a tvarujete ho vašimi rozhodnutiami. Zostaňte nečinne sedieť a mesiace plakať a prenajmete tak studenú časť vašej postele strachu a obavám, ktoré vás dokonale presvedčia o tom, aká ste chudera alebo neschopní. Nie ste. Sme mohúci, len treba čiernotu precítiť a potom nadobro vyprevadiť pred dvere. Neplatí vám nájomné. Naopak, to vy parazita osobného krachu deň čo deň kŕmite tým najvzácnejším, čo ste dostali od Boha. Svojou entitou.

A nezabudnite: vždy máte na výber, právo rozhodovania vám rozchodom nik nevzal. To vy ste sa rozhodli plakať a obzerať sa za včerajškom a posielať bývalému partnerovi energiu vyzdvihovaním ho na trón jedinečnosti. Oklamali ste sa. Po svete každému z nás behajú tisíce náprotivkov, ktoré k vám ideálne zapadnú. Lenže keď zúžite priezor na jednu osobu, dokonca už nepoužiteľnú, ostatné neuvidíte. To je fyzika a tento zákon platí aj v energetickej rovine.

Mikroschéma riešenia na záver? Poplačte si, je to ľudské, veď púšťate niečo, čo bolo s vami dlho. Prestaňte sa viniť, každý z nás občas čosi pohnojí. Neviňte ani druhú stranu, malo to tak byť. Ak je čo opravovať, nájdite slabé miesta a dajte ich na poriadok. Ale potom sa dajte dokopy a aspoň pár mesiacov sa sústreďte výhradne na seba. Od tela až po dušu. Ona sa zobudí, len ju podporte, verte mi. Ale v prvom rade uverte sebe. Keď sa vaša duša vráti do tela a znova si uvedomí, že sa v ňom cíti dobre, až potom začnite prosiť vyššie mocnosti o nového a dobrého človeka. Bol by v tom čert, aby spokojnosť zo seba k vám nepritiahla úžasného partnera.

Prajem vám to. Trpezlivosť a vnútorná sila s vami.

Paľko von Z nového šlabikára šťastia „Strachy, vzťahy, sloboda“ čerpajko

 

Prvý diel blogu Opustil(a) ma
Druhý diel blogu Opustil(a) ma

 

 

Kniha Šlabikár šťastia 4. – Strachy, vzťahy, sloboda
Martinus

Ak chcete venovanie do knihy, tak treba robiť objednávku cez HladoHlas alebo HIRAX Shop  a píšte do poznámky „komu“ venovať.
E-pub verzia tu

Prednášky k novému Šlabikáru šťastia 4. (Strachy, vzťahy, sloboda)
27. 11., Košice, Stará radnica
28. 11., Levoča, Mestské divadlo
29. 11., Čadca, DK
05. 12., Banská Bystrica, Aula SZU
12. 12., Púchov, Mestské divadlo
Vstupenky tu
Ďalšie mestá postupne pridávam tu

 

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *