Konzultácie

Konzultácie s Pavlom „Hiraxom“ Baričákom sú zdarma, bezodplatne a čisto psychologického rázu. Nečakajte teda žiadnu regresnú terapiu, odblok, meditáciu, tarot, návraty do minulých životov atď. Ak váš problém vyžaduje niektorú z takýchto techník, vtedy vám bude prípadne odporučený človek, ktorý ovláda vhodnú techniku a pôsobí blízko vášho bydliska. Zoznam autorom preverených ľudí nájdete na podstránke kontakty, takže vlastný výber môžete uskutočniť hneď a to podľa rozhodnutia vášho srdca v spolupráci s intuíciou a rozumom. To sú najlepší radcovia, akých v živote máte.

Sám autor sa k sedeniam vyjadruje takto:

„Snažím sa na problém nazerať čisto racionálne, teda spoločne s klientom hľadáme, kde „problém“ vznikol, aby prišlo následné nenásilné prijatie ho, nasmerovanie k jeho pochopeniu, rozpusteniu, vyriešeniu. Klientovi viem venovať maximálne dve hodiny a platí to aj pre konzultácie, na ktoré prídu viacerí ľudia (napríklad pár, kedy sa stávam mediátorom), ale iba ak majú s „problémom“ súvis. Doba trvania sedenia závisí od vážnosti problému, takže veľakrát stačí aj hodina. Je to teda skôr posedenie s „dávnym priateľom“, ktorého baví hrať sa na detektíva, ako s psychológom, či psychoterapeutom.

Nie som ľudový, či iný liečiteľ. Viem síce nasmerovať človeka k objaveniu príčin choroby, ale zameriavam sa hlavne na vnútro klienta, prípadne pôsobím ako mediátor medzi dvomi stranami, ktoré hľadajú zmier. Konzultácia prebieha telefonicky a diskrétnosť je zaručená. Jedine, že by ste sa našli v niektorom mojom románe pod iným menom, v inom tele a v inom pohlaví :-). O tom však budete vedieť len vy, tak o tom ďalej nerozprávajte. Ak si však nežiadate ani toto, stačí požiadať.

Prečo robím tieto sedenia? Bez praxe je všetka teória zbytočná. Vás dúfam posuniem a ja získam ďalšie cenné skúsenosti. Z tohto vyplýva, že si vyberám hlavne vzťahové záležitosti a oblasti, ktoré ma zaujímajú. Preto na začiatku žiadam druhú stranu, aby mi v pár vetách cez mail, alebo FB správu načrtla svoj problém. Ak sa v danej sfére nebudem vyznať, pomoc samozrejme nebudem môcť poskytnúť. Ale ako som už spomínal, minimálne navediem na iného človeka, či knihu, ktorá by eventuálne mohla viac osvetliť riešenie. Zároveň prosím o pochopenie, ak z časových dôvodom odpíšem s meškaním, alebo vôbec (často sa mi stáva, že mi správy „prepadávajú“ (hlavne na FB) a už sa ich neviem dopátrať. Náhody neexistujú, vtedy nadobro nie som pre vás cesta.

Možno ešte jedna, posledná vec. Ľudia ma často žiadajú o konzultáciu v deň prednášky v ich meste. S veľkou úctou vás prosím, aby ste mi toto nenavrhovali. V deň prednášky si všetku energiu šetrím pre ľudí, ktorí ma čakajú v sále. Z celého srdca ďakujem za pochopenie.“