Ako som si vyliečil hemoroidy (2. časť)

V prvom dieli blogu na túto tému som spomínal, že mi na hemoroidy nesmierne pomohli dva prípravky od švajčiarskej firmy Just, jedna masť a jeden gel. Áno, som na maste a čaje, moje telo sa z nich teší. Milujem tieto dve médiá, moja telesná stránka si s nimi výsostne tyká. No pre vás môže byť liečivým médiom olejček, či tabletka s extraktom. Pozorujte aj toto, nekupujte nič bezhlavo len podľa rovnice „veď susedovi to zabralo“, „Baričák napísal, to musí fungovať“ atď. Každý sme iný. Organizmus vám bude sám odpovedať, čo je pre vás vhodné a čo nie.

Moje uzdravenie nenastalo teda len tými dvomi zázračnými prípravkami, ale aj zmenou mojej životosprávy a prístupu k sebe. Reklamný jingel, začiatok reklamy – áno, viem vám tie dve tubičky, ktoré vám vydržia viac ako rok, predať, stačí mi napísať na mail hirax@hirax.sk. Alebo sa nakontaktujte na hocijakého predajcu firmy Just, stačí sa spýtať, určite sa nejaký vo vašom okolí nachádza – reklamný jingel, koniec reklamy. Avšak budete musieť zmeniť aj vaše zaužívané zvyky a podniknúť zmenu vašich zabehnutých zvykov. Škodlivé začať opúšťať, ozdravujúce zaraďovať.

Toto bolo o fyzickom liečení, ale poďme zasa trochu hlbšie, keď sme už pri anuse. Fyzioterapeutka Tatiána, ktorá sa zaoberá aj vecami medzi nebom a zemou, mi po jednej masáži diagnostikovala fungovanie čakier. „Šiesta a siedma čakra sa ti krúti úplne vzorovo (šiesta je tretie oko, preto moje fungujúce „napojenie“ a časté tvrdenia okolia: „Ako si to vedel? Ako si to len mohol tušiť?“), piata (štítna žľaza) a druhá (obličky) sa ti točia veľmi pomaly, tretia (trávenie) dokonca naopak. Prvá sa ti zasa točí extrémne rýchlo. „Jasné! A že prečo mám hemoroidy? Veď od toho toku sa mi tam nonstop zahrievajú ložiská!“.

Hrubé črevo vynáša odpad, konečník je úplný koniec tráviaceho traktu. Čo je to teda? Áno, minulosť. Odvtedy, keď sa ma niekto pýta na hrubé črevo, zlatú žilu, alebo hemoroidy, ako prvé sa pýtam: „Ako viete spracovať minulosť? Nenosíte si ju náhodou kompletne nespracovanú stále so sebou?“. Moja mama rieši niektoré veci veľmi dlho, niekedy aj roky. Opakovane sa k nim s bolesťou, vinením a zradou v hlase vracia.  Musím spomínať rodiča, lebo oni deťom ukazujú všetko, teda aj ako sa vedieť postaviť k problémom a ako ho riešiť. Ak teda rodič prehliada problém a snaží sa nájsť vinníka výhradne v okoliu, bude to s veľkou pravdepodobnosťou robiť aj potomok. Ak rodič riešil konfliktné situácie silou, môže sa tak správať aj potomok. V prípade, že ho bolestivé veci vždy ochromili a dohnali do modelu obete, môže byť vo svojom živote pri podobných situáciách paralyzovaný aj pokračovateľ rodu. Ja, ako životné číslo deväť, musím potvrdiť, že rozmýšľam nad mnohými, aj starými vecami, neúmerne dlho. Pri liečení hemoroidov som sa musel naučiť púšťať zo seba staré veci. Nie vytesnením problému, teda že zabudnem, „spraví to čas“, ale opätovným vybratím starej hniloby na svetlo, posledným jej ochytaním, pochopením, prijatím, odpustením a potom záverečným pustením jej zo seba von.

Len vy sami si viete odpovedať, ako dlho, akým spôsobom riešite veci a koľko z nich si vďaka „zrade, vineniu, pomste, sklamaniu, očakávaniam atď“ nesiete stále vo svojom „hrubou čreve“, dlhodobo tlačia na „análny zvierač“, na ktorom sa po čase zjavia následky aj na fyzickej úrovni. Je to senilitou odmietnutia princípu vrátiť sa do zdravého pohľadu mysle, v ktorom sme ochotní opätovne preprať všetko, čo máme v sebe nezharmonizované. Volá sa to psychohygiena.

Tam, kde nie je nerovnováha vo fyzickom, alebo emocionálnom tele, prichádza nemoc. Veľký vplyv na to má spoločnosť v ktorej žijeme, ľudia, s ktorými sa stretávame, čo pozeráme, čítame, vnímame. Podľa sily osobnostných filtrov totiž tieto faktory ovplyvňujú naše myšlienky, ktoré sa raz prejavia aj na tele. Rovnako aj prostredie, v ktorom žijeme a strava, ktorú do seba dávame, má obrovský vplyv na náš organizmus. Človek je komplexná bytosť. Mnoho preezoterikovných ľudí uletelo do sfér, ktorým nerozumejú, no napriek tomu sa nimi dali dokonalo pohltiť. Aplikujte len to, čo ladí s vami, všetko robte s mierou a pre vás akurátnym tempom. Potom nebudem dostávať otázky typu: „Pán Baričák, naše dieťa prechladlo. Neviete nám povedať, aký to môže mať hlbší význam?“. Odpoveď je jednoduchá: „Lepšie ho oblečte, vonku začalo snežiť.“

No v iných prípadoch treba skutočne hľadať hlbšie súvislosti a spúšťače v emocionálnej a vzťahovej sfére, spoznať podstatu samej bytosti, aká je, aké má v sebe ukotvené vzorce a podľa nich sa teda aj správa a koná. Vždy je len otázkou času, kedy sa náš duševný bordel prejaví aj na fyzickom tela. Platí to aj naopak – ak vaša duša potrebuje skúšku cez fyzickú rovinu, hocikoľko sviečok budete zapaľovať, meditovať, afirmácii šepkať, odpúšťať sebe, „nepriateľovi“, svetu – ak raz potrebujete zosilnieť, budete žalovaný a budete si musieť prejsť súdmi, dostanete nespravodlivo pokutu, okradnú vás, uväznia, či neprávom obvinia v práci z niečoho nekalého. Nezabudnite, že všetko, čo sa vám stáva, sa deje kvôli vám. S modlením a pozitívnymi rituálmi nič nepokazíte, no napriek tomu budete musieť prudko naraziť o breh.

Ako si teda vyliečite hemoroidy? Záver: správna masť, gel, chodenie po túrach, sprchovanie so zmenou teploty vody, joga s cvikom na análny zvierač, psychohygiena – toto pomohlo mne a uzdravilo ma to. Objavte vnútornú príčiny choroby,  pochopte, čo vám hovorí vaše telo. Snáď už len posledná veta. Ak nezaberú liečivá so zmenou životného štýlu, choďte sa pre istotu pozrieť na toaletu, či tam nemáte namiesto jemného toaletného papiera nastrihané tvrdé noviny. Jeden nikdy nevie.

 

Paľko von Sám seba uzdravujko

 

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *