Ako som si vyliečil hemoroidy (1. časť)

Hemoroidy sa u mňa zjavili, keď som bol na vysokej škole, mal som dvadsať rokov. Vtedy som vinil mamu, že sa vyskytli kvôli tomu, že chce ušetriť peniaze a tak namiesto toaletného papiera strihá do záchoda tvrdé noviny. Prirodzene, robila len to, čo videla počas detstva doma, teraz to už chápem. Od prvého zjavenia neduhu pokračovali moje problémy s hemoroidmi viac ako dvadsať rokov. Raz s miernou intenzitou, inokedy s krvou na toaleťáku a tabletkami Detralex.

V skratke: všetkými masťami som bol mazaný. Skúšal som naozaj všetko, aj v odvaroch z dubovej kôry som sedával, jedine na ruský recept – strkanie zamrazeného surového zemiaku do dierky, som nenašiel odvahu. Vnútro mi však hovorilo, že žiadna z tých mastí nelieči, nanajvýš upokojuje a že viac sa liečim sám cez placebo efekt, kedy telo cíti, že keď vtieram masť, niečo preň robím, tým pádom ho milujem a ono tak spúšťa svoje ozdravujúce procesy na koľko môže.

Aspoň som si viac začal všímať, čo si dávam na tanier a keď som deň predtým vypil dobrotivej slivovičky viac, ako sa pýta na tento liečivý mok, alebo to prehnal so štipľavým, cítil som to dvakrát. Prelom nastal, keď som sa dostal k pánovi Karolovi na čistenie hrubého čreva. „Máte hemoroidy, však? Vidím krv na násadke,“ povedal mi. Pritakal som. „Kúpte si dva prípravky od švajčiarskej firmy Just. Prvý, harmančekovo-pšeničný, zabíja baktérie. Je výborný aj pre ženy, keď idú do termálnych horúcich prameňov, čo je raj pre infekcie a baktérie. Len si dajú takto málo na prst a potrú si s tým šušku,“ vyslovil, pričom si na prst vytlačil slzu modrej polohustej tekutiny. „Mastička z nechtíka lekárskeho zasa hojí drobné cievne ranky. Tá vám zacelí poranené cievočky.“

Znelo to pre môj mužský rozum chutne logicky. Investoval som tridsaťtri eur do ďalšieho možného variantu riešenia za dva odporúčané prípravky. Nič som neočakával, priznám sa, bol som viac apatický, ako nadšený. Keď vás sklame toľko druhov mastí, ktoré skúšate v priebehu dlhých rokov, vaša nádej postupne vyhasína.

Lenže zlepšenie nastalo už po mesiaci a to rapídne. Vravel som si však, že o tom nenapíšem blog, kým neprejde aspoň rok. Áno, dal som si celý jeden rok, aby som to mohol vyhodnotiť. Nakoniec ho uverejňujem až po temer dvoch rokoch. Sumár? Nastalo osemdesiat percentné zlepšenie a počas tej doby už k zhoršeniu stavu nedošlo a to aj vtedy, keď svokor zašiel do špajze aj po druhú fľaštičku dobrotivej, alebo koniec môjho črievka mohol zareagovať zhoršením stavu na niečo iné. Po roku som začal Just produkty aj predávať a objavil som množstvo ďalších ich skvelých výrobkov (úžasnú antibiotickú tymiánovú masť, olej z 31 rastlín, Tea Tree krém s manukou a rosalinou vhodný aj na krvácajúce hemoroidy spolu s kúpeľom s olejčekom Tee Tree, pretože nechtíkový krém môže niekoho vďaka malému množstvu alkoholu štípať – svoje však výkonne vykoná nie na až tak mokvajúcich hemoroidoch vďaka extraktu zo slezu, listnatcu, aj samotného nechtíka atď).

Niektorí si teraz pomyslíte, že si stačí kúpiť dva prípravky a človek nemusí robiť nič iné, pokojne môže zostať vo svojom spiacom móde, zabehnutom nezdravom životnom štýle, v komforte pohodlia, všetko predsa zachráni zázračná tabletka. Nie, nebolo to iba o týchto dvoch skvelých prípravkov. Každá choroba nás predsa navádza k zmene, veď niečo robíme zle…

Niekedy v tom čase som do svojho života zaviedol nové rituály. Začal som sa sprchovať studenou vodou. Pokoj, žiadne týranie, už sa mám rád. Každé sprchovanie som začal teplou vodou, pokračoval studenou, neskôr som si nakrútil letnú, teda páčka skončila niekde medzi a nakoniec šla úplne do kraja, kde záver očisty kráľovsky opanovala ľadová voda. Je to parádna vec aj pre štítnu žľazu, lebo takéto prekrvenie organizmu rozprúdi vo vás energiu. Akoby ste sa zapli na dvestodvadsať voltov a aj keď prídete večer z práce unavení, môžete sa takýmto sprchovaním očistiť od všetkých energetických nánosov, ktoré ste počas dňa na seba nachytali a byť večer ďalšie hodiny činorodý.

Koncom tohto mája dotiahol ku Oravskej priehrade kamarát karavan. Zobral som čerstvo štvorročného Samíka a spravili sme si chlapský výlet. Ako som prišiel v plavkách k vode, kamoš sa smial, že sa neponorím. Ľudia, ľavou-zadnou. A raz dám aj to otužilecké silvestrovské kúpanie, čo som vždy obdivoval v socíkovských správach, viem to už teraz. Len už sa netlačím, všetko má svoj čas.

To sprchovanie sa s vodou, ktorej meníte teplotu, núti svaly pracovať. Telo reaguje. Póry sa uzatvárajú, otvárajú, svaly podľa teploty skracujú, rozťahujú. Tak aj joga obsahuje cviky, pri ktorých sťahujete análny veniec, čím aktivuje samotné svaly, ktoré pevnejú a stávajú sa pružnejšími a silnejšími. Joga bola teda ďalšia súčasť do ozdravujúcej skladačky.

Nemôžem tu nespomenúť aj moje túry po horách, pretože ak Lenin hovoril „učiť sa, učiť sa, učiť sa“, ja šepkám hemoroidným ľuďom: „choďte, choďte, choďte“. Peši. Kráčajte, hýbte sa aspoň takto. Nepresúvajte auto z jedného konca mesta na druhé, zasa budete len vysedávať, čo nie je pre vašu riťku dobré. Ak nie ste poštár, prejdite všetko, čo máte počas dňa vybaviť, po svojich. Ani neviete, koľko toho pre seba tým kráčaním vykonáte. Slávny ruský vedec Ivan Pavlovič Neumyvakin, ktorý liečil aj kozmonautov, vyhlásil: „Cukrovka a rakovina sú vymyslené choroby. Parkinsonizmus neexistuje. Na zdravé črevá a trávenie zasa pomáha cvičenie, gymnastika a chodenie. Chôdza rovnako tak aj zabraňuje zvýšenému krvnému tlaku.“ Odvážne vyhlásenia, viem, ale na každom šprochu, pravdy je trochu.

Biznis okolo „chronických“ a „neliečiteľných“ chorôb je obrovský a čoraz väčší. Ťarcha „nezmeniteľnej“ diagnózy, často doľahne aj na pacientov, ktorí by inak mali šancu vyliečiť sa. Výdatne mu napomáha aj fakt, že nielen farmácia, ale aj potravinársky a chemický priemysel nás vháňajú stále hlbšie do hrtanu „doby jedovej“. Spomínaný vedec tvrdí, že polovica chorôb sa dá vyliečiť iba vodou. „Ľudia prestali piť vodu, obzvlášť tí starší. Musíte piť minimálne liter a pol, dva litre čistej vody denne, v lete dokonca tri litre. Čistá voda je elektrolyt, prináša energiu a informáciu.“ Vedec dáva dôraz na viac pohybu, telocviku, zdravé črevá, otužovanie, racionálne stravovanie, konzumáciu živých a zdravých potravín, dostatočne prežúvanie, nepitie tekutín počas jedenia, pravidelnú očistu organizmu ako prevenciu pred toxicitou organizmu, optimistické nastavenie psychiky. Všetko staré pravdy, napriek tomu nepraktizované, lebo sme zľahostajneli, spohodlneli. V dnešnej dobe sa dáva prednosť platiť veľké peniaze za drahé lieky a modernú aparatúru, pričom by stačilo sa opäť vrátiť k zákonitostiam fungovania fyziológie ľudského organizmu, k masovej osvete národe o pohybe a strave. Keď chce Boh niečo pred nami ukryť, zavesí nám to priamo pred nos.

Preto Matrixu vyhovuje, že ľudia spia a naopak, vadí mu alternatívna medicína. Videli ste už niekedy reklamu či kampaň od štátu: „Občania, oprášte recepty starých mám, choďte do lesa a zbierajte bylinky. Sú oveľa účinnejšie ako lieky, lebo kým sa výťažok z rastlín dostane do tabletiek, prejdú priemyselným spracovaním a ich účinok je oveľa menší. No ak ich s láskou odtrhne vaša ruka, bylinka sa vám celá oddá.“ A naopak, prečo EÚ asi tak zakázala napríklad koloidné striebro, prípravok, ktorý používali už starí Rímania a na trhu začal suplovať desiatky, ba až stovky iných liekoch? Pretože je lepšie predávať kopec špecializovaných liekov, na každú vec iný, ako univerzálny prípravok. V chudobnejších krajinách majú v lekárňach pätinu toho, čo máme my v Európe. Vonkoncom to nie je kvôli tomu, že sú zaostalí. Na každý neduh niečo majú. Jednu vec a poriadnu, nie desiatky generík a licenciu obchádzajúcich paklonov.

Moje uzdravenie teda nenastalo len dvomi zázračnými liečivami, ale aj zmenou životosprávy a prístupu k sebe. (Reklamný jingel, začiatok reklamy – áno, viem vám tie dve tubičky, ktoré vám vydržia viac ako rok, predať a vysvetliť vám čo, ako, prečo, koľko veľa, kam a ako často, stačí mi napísať na mail hirax@hirax.sk. Alebo sa nakontaktujte na hocijakého predajcu firmy Just, stačí sa spýtať, určite sa nejaký vo vašom okolí nachádza – reklamný jingel, koniec reklamy). Avšak budete musieť zmeniť aj vaše zaužívané zvyky a podniknúť zmenu vašich zabehnutých zvykov, uzavrieť s chorobou dohodu. Škodlivé začať opúšťať, ozdravujúce zaraďovať. A možno nazrieť aj do vášho vnútra. Ale o tom až v druhom diely.

Paľko von Sám seba uzdravujko

 

 

7 thoughts on “Ako som si vyliečil hemoroidy (1. časť)

  1. Aj ja by som chcela vedieť aký to je ten harmanček -pšeničný . Dnes som bola za pani z Justu a o takom nič nevie. Tiež prosím foto. Ďakujem

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *