Ak chcete pomôcť, ja svojim dielom pomôžem

Mesiac máj chcem venovať benefícii (okrem asi troch akcií, kde som prijal pozvanie už dávno a bude sa jednať o bežnú komerčnú prednášku) a tak budem prednášať zadarmo. Predstava je takáto:

– Potrebujem priestory pre 100 až 200 ľudí plus zvuk pre jeden mikrofón.
– Pôjdem sám, bez Ďuriho Hnilicu a Miška Kulicha – preto ten nenáročný zvuk.
– Na akcii môže vystúpiť lokálny poet, či muzikant (v tomto prípade by sa muselo myslieť aj na jeho ozvučenie) – pomôžeme tak zviditeľniť sa začínajúcim. Tieto tvorivé bytosti musí navrhnúť organizátor 🙂
– Prídem bez nároku na honorár.
– Príjmem len tie mestá, v ktorých som nebol pred časom, teda pred mesiacom, či štyrmi (nebrať ako pevné pravidlo – ak vás niečo napadne, píšte).
– Ak budem vedieť mesto, v doobedňajších hodinách môžem odprednášať väznicu, resocializačné zariadenie, či rozprávať pre iných ľudí, ktorým by moje slová pomohli – toto pôjde v druhom slede – ak sa odobrí nejaké mesto, budem cez túto stránku o ňom informovať. Potom sa môžu ozývať tí, ktorí by mali nápad na doobedňajšiu akciu, teraz mi teda ešte nepíšte.
– Pošlem žiadaný počet plagátov na moje trovy na udanú adresu.
– Môj diel zodpovednosti bude iba prísť, odprednášať a odpovedať na otázky – druhý diel zodpovednosti ohľadne organizácie prevezme strana, ktorú týmto statusom hľadám.
– Navrhujem dať symbolické vstupné 2 až 3 eurá plus dobrovoľné. Všetko, čo sa vyzbiera, odovzdá sa na nejakú dobrú vec. Nebudem ju navrhovať ja, ale nech ju navrhnú tí, čo ma pozvú – lebo vy vaše mesto, situáciu ohľadne slabých rodín, zvierat, krajiny, zdravotných, či sociálnych medzier, dobročinných spolkov atď poznáte najlepšie. Nebudem to vstupné ani vyberať, počítať – nič. Tam bude musieť domáci organizátor mať človeka na vyberanie vstupného a bude to plne v jeho kompetencii. Mne stačí povedať len záverečnú suma a komu sa dá.
– Tieto moje vety nech sa teda dostanú do uší starostov a primátorov miest, mestečiek a väčších dedín, riaditeľov a riaditeliek kultúrnych stredísk, kultúrnych pracovníkov, šikovných ťahúňov rôznych benefičných a pomáhajúcich spolkov, ktorí by boli v súlade s týmto zámerom a zo svojej strany odpustia zasa náklady spojené s platením priestoru, energií, zvuku, ľudí, výlepu plagátov. – Predstavujem si tieto „májovky“ ako otvorené debaty o všetkých veciach, ktoré vás trápia – od zdravia, vzťahov, psychológie, výchovy detí, nehojnosti, spoločenských problémov…
– Ak som týmito vetami vo vás prebudil inšpiráciu, píšte mi do správy. Neposielajte mi tam linky, maily, či webové adresy na kultúrne domy, ľudí, ktorým by sa peniažky zišli, či neziskovky – budem komunikovať jedine s tými, ktorí sa sami ozvú a to s konkrétnou predstavou akcie – vybavenie priestoru, návrh cieľa zámeru, prebratie zodpovednosti za svoj diel aktivity a organizácie. Ďakujem za šírenie a posunutie „aktívnym a tvorivým“. Dialóg, tolerancia, mier.
– Všetky nápady sem: hirax@hirax.sk Paľko von V mesiaci lásky pomáhajko