Zistila som, že priateľ ma podvádza

Bol som za svoj život vo vzťahu podvedený, aj som podviedol. Prežil som neveru z oboch strán. Keď človek o niečo prichádza, začne si uvedomovať pravú cenu toho, čo má. Možno mu táto lekcia prichádza, aby si človek uvedomil dar, ktorý vlastní a aby sa oň začal viac starať, lebo mu naň padá prach. Možno je to skúška ega, cesta zbavenia sa pripútanosti a závislosti, prebudenia sily zvládnuť, stať sa sám sebou, mocným bez večného podopierania iným, vyučovacia látka odpustenia a prijatia. Pri každom niečo iné…

Veľmi to bolí, viem. Všetkých zúčastnených. A tým pádom to lieči. Všetkých zúčastnených. Ale dá sa to prekonať. Tieto slová, ktoré mi napísala jedna mocná duša, ma dostali. Sú napísané ani z veľkej knihy. Nech pomôžu všetkým, ktorí v dané obdobie veria, že prišli o celý svet. Neprišli. To duše sa rozhodli pustiť všetko nefungujúce. Bola by pochabosť to premárniť. Paľko von Všetkým ľuďom sveta, ktorí našli riešenie a liečia tak aj iných, ďakovko

Zistila som, že priateľ ma podvádza. Sme spolu viac ako päť rokov. Sme spolu… stále… aj po tom, čo spravil. Neviem, kde som vzala tú silu, netuším, ale hneď v prvých momentoch, čo som sa to dozvedela, mi išla v hlave myšlienka, že predsa to zvládneme… nebolo tam žiadne: „hajzel, klamár, nenávidím ho…“. To samozrejme prišlo do mojej mysle, ale trošku neskor… Zamerala som na to, že môj prvotný pocit bol „niečo sa stalo a ja možno mám na tom tiež svoj podiel… predsa ho poznám, milujem ho a nedokážem teraz rázom zmeniť pocit na: „nenávidím ťa!“ Uff, bolo a je to ťažké… Je to každodenný boj s myšlienkami, ktoré nie a nie odísť, ktoré veľmi ťažko kritizujem, odháňam a odmietam… Je ťažké nepovedať si: „teraz si to posral, tak sa snaž! Snaž sa to napraviť… hýčkaj ma.“ Nejde to!

Vôbec ma nehýčkal. Práveže sa mi strácal. Vravela som si, že už ma asi nemiluje, keď sa nesnaží… Lebo my, ženy, očakávame, že ten druhý sa predsa snažiť začne! Lenže on sa tak hanbil a bol tak stratený sám v sebe, že tak ako ja, aj on potreboval čas. Teraz si asi všetky ženy povedia, aká som naivná. Možno… Vždy som totiž verila a verím na rozprávky…

Začala som mu nechávať za stieračom biele pierka… Vždy, keď som šla okolo jeho auta, nechala som mu tam pierko – na znak nádeje. Že som stále tu a verím. Verte mi, v takejto situácii, kedy vám ublíži najbližší človek na svete – a to on teda bol, dokonca bližší než rodina – je to mega ťažké. Preskákali sme spolu rôzne veci a bol všetkým, čo som mala… A stále je. A tu som prišla na moju odpoveď. Bol všetkým.

„Ok, ale nedusila som ho tak trošku? Dostal ma z choroby, kedy som sa uzatvárala do seba. Nerada som chodila do spoločnosti, začala som sa báť ľudí a tým pádom som naozaj mala pocit, že sme akoby spolu zviazaní… že bez neho nedokážem nič. Iba s ním. Keď som chvíľu mala pocit, že ho stratím, zistila som, že zvládnem. Musím. Bolo to zvláštne. Celá situácia mi dala poznanie, že viem žiť aj bez neho, i keď nechcem. Niečo sa v mojom vnútri zlomilo. Už nechcem byť závislá. Začala som veľa čítať o vzťahoch a snažila som sa hľadať odpovede. Paradoxne, odpoveď neprichádzala, lebo všetko som čítala s tým, že chcem počuť a čítať to, čo si myslím, že sa stalo, to čo si myslím, že mám urobiť. Chcela som, aby mi niekto odobril moje rozhodnutie zostať s ním, že nie som hlupaňa, ktorá zas ide proti celému svetu ako vždy. Ale nič také neprišlo. Ako vždy to zostalo na mne. Rozhodla som sa zostať a netuším, čo bude ďalej. Len viem, že som šťastná. Viem, že každý deň, keď otvorím oči, teším sa na neho. Teším sa, že je, ďakujem, že je.

A on sa začal snažiť! Trvalo mu to, ale stará sa o mňa, ako keby sme sa len teraz dali dokopy. Vrátili sa tie pocity, motýle, ľahkosť… neviem ako… ale som vďačná. Ešte to cele nie je za nami, ale snažíme sa. Aj ja sa snažím. Nenechávam to len na ňom. Je veľmi ťažké odhodiť úplne svoje ego. Zbaviť sa ho v mene lásky. Doslova. A je veľmi tenká hranica medzi „zbaviť sa ega“ a „nechať sa utláčať“. To som pochopila. Zranené ego veľmi bolí, lebo bolo ponížené. Povedala som mu však: „najviac si týmto ublížil sebe. Ani nie nám, nie mne, ale sebe.“ Je to pravda pravdúca. Ak je to muž vnímavý, otvorený, túto odpoveď pochopí. Zabolí ho viac, ako keby som mu vynadala do debilov a poslala ho kade ľahšie.

A ešte jedna vec, ktorá ma držala v tie preplakané noci. Keď som chodila na reiki, myslím, že posledná meditácia bola o tom, že si máme vizualizovať ľudí, ktorým chceme odpustiť, alebo ich poprosiť o odpustenie. Neviem prečo, v ten moment sa mi zjavili tí ľudia. Nestála som tam sama. Stála som tam s ním, držali sme sa za ruky a žiarili sme. Nedokážem opísať ten pocit šťastia. Bolo to niečo tak krásne, že mi šli slzy do očí a cítila som lásku. Ja som proste cítila lásku v tom najprostejšom a najjednoduchšom vnímaní. Lásku bez slov, bez očakávaní, bez všetkého. Ona mnou prechádzala, ako sme sa držali za ruky. Neviem, kde sa to vzalo, ale na tento zážitok nikdy nezabudnem a nech sa deje čokoľvek, za našu lásku budem bojovať.

Chcela by som popriať všetkým bytostiam, ktoré niečo podobné zažili, aby boli silne a aby našli v sebe odpoveď. Nie u kamošky, nie v knihe, nie v rodine, ale v sebe! Či chcú ďalej bojovať, či to tak naozaj cítia. Dajte si čas… Pokojne sa s partnerom rozprávajte… Ale pokojne! Rozpravajte sa o vás. Láska je nádherná, rozdávajme ju, prajme si navzájom a ono sa to vráti.

 

Blog na podobnú tému: Čo robiť v prípade nevery, sebectva, či iného partnerského podrazu…

One thought on “Zistila som, že priateľ ma podvádza

  1. Ahojte zažila som tiež neveru a verte tiež som zahodila svoje ego a snažila som sa aby bolo všetko ako pred tým. Rozviedli sme sa ale zase sme zostali spolu a myslela som si že to bude fajn bola som každým dňom vďačná že naša rodina je spolu a že láska je na mieste. Po štyri a pol roku mi ohlásil partner muž v ktorom som znova verila a dala šancu znova začať, že predsa mu to nejde a nemiluje ma tak ako predtým a že neznesie ako mi ublížil. Tak som odišla pred rokom aj s našimi tromi deťmi. A po mesiaci bola nová pani v našom novom dome. On svoje ego nezahodil. Odpustila som mu lebo som ho milovala a prajem mu mnoho šťastia keď už to nám spoločne nebolo súdené. Po 20 rokoch začínam znova, zrelejšia, uvedomelejšia a plná lásky. A tak som verila v lásku že si ma pred tromi mesiacmi našla. Preto odkaz pre všetky zranené duše, pustite čo chce odísť od vás lebo prichádza k vám niečo krajšie, mocnejšie a plnohodnotnejšie. Verte v sebe a svoje pocity. Tie nikdy neklamú. Mnoho zdravia, šťastia , síl, viery a lásky! Katka

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *