Rozhodnutie a strach

Je začiatok roka a mnohí z vás určite stoja pred novým rozhodovaním. Ozýva sa strach, neistota, váhanie. Áno, veď táto spoločnosť je preborníčka v učení strachov, nečudujte, že je to v nás. Stačilo si čítať fejsubukovské priania do tohto roka a vidíte do ľudských duši ako do hrncov. Slovač množila z 90% iba negatívny smog. To nám ide na výbornú. Ale čo tak spraviť zmenu, nech začne tiecť nová a očistná energia?

Vždy je vhodný čas spraviť nové rozhodnutie. To len strach nás klame, že nie. Spomeňme si hru na skrývačku. Každý z nás chcel aspoň raz za život pri tejto hre na poslednú chvíľku zmeniť pozíciu, ale oklamali ste sa, že hľadajúci už určite dopočítal a vyzerá skrytých. Lenže odvtedy, čo ste si to povedali, prebehlo desať horúcich sekúnd, takže keby ste neuverili strachu, mohli ste už byť na bezpečnejšom mieste. Nadáte si do somárov, veď toto vás rodičia či kamaráti taktiež dobre naučili. Vravíte si, že už je určite neskoro, že snorič-kat je už naisto niekde za rohom, ale ubehlo ďalších pekelných desať sekúnd a jeho nikde. Stále by ste to stihli! Ruku by ste si dali odťať, a vidíte, nič! Múdri, ktorí počúvali svoje srdce, sa už dávno hrejú na dobrom mieste. Vystrašení čupia na zlom a bičujú sa výčitkami. A blázni, ktorí v hodine dvanástej vykročili priamo do priepasti? Tí sa majú najlepšie, lebo plachtia…

Spomeňte si na to vždy, keď sa budete čohosi báť. Povedzte si, že máte ešte dvakrát tak toľko času, aj keď vás strachom napustený rozum varuje, že nie. Vykročte, urobte vec, ktoré srdce túži vykonať, lebo za rok si budete vravieť: „Vtedy som to mal spraviť, keď Hirax písal ten blog. Keby som to začal začiatkom roka 2012, už by som bol bohatý, mal partnera, prešiel by som vytúženú krajinu, stál by mi dom, mal by som fungujúcu firmu, deti a z nich milé vrásky. A poviete si to aj o dva roky, verte mi, lebo stále váhate… Nebudeme tu večne, načo stáť na mieste, ktoré vás už svrbí, omína, žerie, neprináša radosť a vnútorné uspokojenie.

Nezabudnite, že nikdy nemôžete vykonať zlé rozhodnutie, nikdy. Všetko vedie k cieli, všetko vedie k nášmu učeniu, osobnému rastu. Úspech aj sklamanie. Tak šup ho, započúvajte sa poriadne do srdca a konajte! Držím vám palce, pľujem pre šťastie, klopem na drevo.

 

Buďte šťastní, Hirax

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *