Raz aj v pekle vyjde slnko (31.-37.kapitola)

Možno tu mala byť 31.kapitola môjho románu „Raz aj v pekle vyjde slnko“, ale ja som si povedal „dosť“. Tridsať a dosť! (Aj tak som lepší, ako naši páni zákonodárci). Viacej kapitol už na smečku neuverejním. Som škrečok, nedám! Z úcty ku mne, že som nad tou knihou sedel dva roky, z úcty ku všetkým, ktorí si ju kúpili a z úcty k novému románu, ktorý som dopísal a začnem (počnúc týmto dňom) opäť uverejňovať na mojom blogu. Nemám ešte konečný názov, tak som to zatiaľ šupol pod „pracovný“…

Boose – Raz aj v pekle vyjde slnko (Titulka)

Chcem sa poďakovať za podporu môjmu debutovému románu. Všetkým, čo sa začítali, dočítali či nedočítali. Napísali do odkazov na tomto blogu, na stránku Martinus, alebo na stránku Hirax Records… Ozvali sa mi mailom, esemeskou, zastavili ma na ulici, na koncerte… Hanili, chválili, prežívali, odložili, ďakovali, nadávali, plakali, zatratili… všetkým. Aj vďaka vám sa za 5 mesiacov predalo dve tisíc kusov a tretia tisíc kusová dotlač uzrela svetlo sveta a poputovala minulý týždeň do celoslovenskej distribúcie. Stále sa nevyhlasujem za spisovateľa a ani za básnika. Baví ma písať, napĺňa to moju dušu a tak mi preveľkí kritici literárneho umenia odpustite, ale „keď ja musím“.

Prestal som odpovedať na reakcie ľudí. Prečo? Ľudia majú neuveriteľnú schopnosť vyčítať z viet stovky zbytočností, ale základné myšlienky im uniknú. A takisto obdivujem neuveriteľnú vlastnosť pripísať všetko, čo bolo napísané autorovi, že to na vlastnej koži aj sám prežil. Prehliadajú schopnosť vnímania a pozorovania sveta a pretransformovania to do viet s úmyslom pomôcť druhým. Ale na druhej strane sa mi dobre zaspáva s pomyslením, že ostatok sveta na mňa myslí. Cudzí ľudia o mne vedia všetko, teda aj to, čo neviem ani ja sám. A tak som sa napríklad dozvedel, že Hiraxa nechala baba, bol narkoman, dokonca díler, sedel za dva gramy heroínu dva roky vo väzení, žije stále s rodičmi, ktorí neuveriteľne šetria… vedia proste všetko. Ďakujem im za ich všemocnú starostlivosť!

Tu dole ešte uverejňujem konečný zoznam všetkých kapitol. Chýba zverejniť posledných sedem „kúskov“. Dúfam, že nebude trvať dlho, kým to niekto zoskenuje a zavesí na nejaký ruský server.

Ja opäť niekam letím i keď sám ešte neviem kam. Sľubujem ale, že donesiem odtiaľ fotečky a možno spískam nejaký ten report. Opatrujte sa tu krásne a nezabudnite, že vynútený pokoj v duši nie je to pravé ticho. Buďte ŠŤASTNÍ (v tom slovíčku je totiž všetko).

Hirax

Raz aj v pekle vyjde slnko

 1. Žijem?
 2. Oprite sa o strom
 3. Dve borovičky poprosím
 4. Život, ty si zo mňa robíš dobrý deň?
 5. Obšťan, spamätaj sa!
 6. Boh je len jeden a tak sa prac z môjho domu!
 7. Prečo ja mám tebe ukazovať moju riť?
 8. Prosím vás, vystreľte ma späť na moju planétu
 9. Máme doma kyselinu?
 10. Jednoduchšie sa hovorí, ako v skutočnosti ťažko žije
 11. Oklamali ma!
 12. Hrianku našu každodennú, daj nám i dnes…
 13. Prosím, tu Jimmi Hendrix
 14. Nevideli ste ešte človeka žijúceho v nirváne?
 15. Ten kto nosí svoju mravnosť len ako sviatočný šat, mal by chodiť holý
 16. Na Sibír!
 17. A ty sa dole vyhoľ!
 18. Keď duši cez telo dôjde, prečo jej je zle
 19. Yin-Yang
 20. Ja ťa zabijem skôr!
 21. Musíte byť tyranom aj týraným
 22. Hrášok môj sladučký?
 23. Klever je jebnutý!
 24. Od mäsiarky k Bohu
 25. Karel drogy nebere
 26. Mustafa Mohamed
 27. Hoďte ho na strúhanku!
 28. Doktor Krotký
 29. Červenšie oči som v živote nevidel
 30. Detektív Oriešok
 31. Slopa spal s Maďarkou
 32. Inšpektor Kolovrátok
 33. Nie si ty náhodou pankáč?!
 34. Sadnite si na peň
 35. Bude v kotle dosť miesta pre všetkých?
 36. Pustite ma, chcem odísť dôstojne s hovnami

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 1. Konečne teplo pekla

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *