Radím vám – vo vzťahu NEKLAMTE!

Nejdem tu písať o všeobecnom klamaní, to robíme všetci. Aj ja klamem tento štát na daniach (haha, to bol fór, som zvedavý, kto ma prvý udá). Keď na mňa prídu, ujdem do hôr. Vždy som mal postavu Jánošíka rád. A kradne aj Mesiar, Fičúr, Ďurinda, Slopa a ostatná banda vykvádrovaných lupičov (dúfam, že čítajú tieto riadky, už by sa mi k tomu vydanému románu zišla nejaká negatívna reklama). Že politici nekradnú? Tak potom sa ospravedlňujem… Chcem dnes písať o klamaní vo vzťahoch. Vy neviete o čom točím? Vy to vraj nerobíte? Uff, hneď mi je lepšie. Zasa to len ja žijem medzi takými oplanmi…

Hodinu pred začatím divadla, mi kámoš s ktorým som tam mal ísť, poslal sms, že nemôže. Zavolal som svoju bývalú priateľku. Pozvanie priala, ale svojmu súčasnému frajerovi zaklamala, že ide do fitka na „Tej bo“.

– Je v Londýne, namýšľal by si, trpel by…, – vysvetľuje mi. Mlčím. Neprotirečím, ale ťažko nesúhlasím. V duchu mi ale ide: „Hovno! Škodíš vášmu vzťahu viacej, ako si myslíš!“

Prečo ľudia klamú? Aby získali, alebo naopak nestratili. Tí, čo chcú získať o to nakoniec aj tak prídu (len inou formou, zákon zachovania energie neoklamú!) a tí, čo nechceli stratiť, aj tak stratia. A v obidvoch prípadoch s ťažkými úrokmi.

Prečo ľudia zavádzajú a ukazujú sa svojmu novému partnerovi v tom najkrajšom svetle? Odpoveď je jednoduchá: aby neprišli o lásku, o tak nádejne začínajúci nový vzťah, aby neprišli o prísun tej príjemnej energie, aby neboli sami – netrpeli smútkom, clivotou, nenaplnením druhou osobou, nesplynutím, nezrkadlením sa, aby neprišli o objatie, milovanie či bozky, ktoré tak strašne chýbajú… Ale veď ak vás ten partner bude ľúbiť čistou a neochvejnou láskou, bude vás brať takých, aký ste, nie? Tak prečo sú medzi nami zaužívané a používané mylné frázy typu: tiché a menšie zlo je lepšie, ako bolestivá pravda. Každé malé klamstvo je len zasadeným, klíčiacim a rastúcim problémom, otáznikom a v neskoršom období prinajmenšom hádkou. A tých rašiacich semienok pribúda a za rok je to celá plejáda poprepletaných zákerných lian útočiacich na váš podkopaný vzťah neúprimnej dôvery a väčšinou ústiaci do ochladnutia vzťahu, vzdialením sa dvoch duší, ktoré si na začiatku tak krásne bahnili v bazéniku lásky a neraz končiaci rozchodom, rozvodom, súdom, bojom o deti, vydieraním… Buď sa nestretli tie správne duše, alebo si za to môžete vy sami. Zle ste veru polievali ten váš stromček lásky.

 

Kamarátky si spolu vyrazia.

– Povedali si manželovi, že ideme na disku?

– Nie. Zasa by frfľal. Zaklamala som… bla bla (tu idú slová podľa fantázie dotyčnej) bla bla.

A on ju „akože“ ľúbi, áno? On nedopraje svojej milovanej trošku povyrazenia si? On jej dokonca neverí, že mu bude verná? Hneď by jej možno vynadal do fľandier a zbalil kufor? Je to obyčajný sebec. Ak vás niekto ľúbi čistou láskou, nemá najmenšie náznaky vlastniť vás, pretože vám bude priať len a len to dobré. Aj keby vás mal stratiť (píšem o skutočnej dokonalosti, málokto to vie doviesť do praxe!). Je to obyčajný citový upír, ide mu len o svoje dobro a chce, aby váš život išiel podľa jeho nalinkovaného zošítka. Najprv sa s ním rozprávajte. Ak to po čase nepochopí, kopnite ho do vajec a zbaľte kufor vy jemu.

 

Výčitky ženy:

– Miláčik, prečo mi už nepíšeš také zamilované esemesky, ako si zvykol prvého pol roka nášho vzťahu.

Neklamte!

 Prepáč moja – lebo to tak už necítim. Nenachádzam v sebe už to prvotné očarenie, tú studničku inšpirácie prvotného zamilovania, ktoré asi pominulo. Ale ver mi, že si moja jediná hviezdička na nebi a aj keď ti nenapíšem, som stále iba tvoj. A keby sa k niečomu schyľovalo, poviem ti to okamžite pri prvom náznaku mojej nespokojnosti.

 

– Miláčik, kúpila som si dnes nový parfum. Voniam ti?

Koľko klamstiev som sa už v živote napočúval… Odpovedajte tak, ako cítite!

– Nie, nevoniaš mi milovaná. Ten parfum mi je nepríjemný. Ale ak sa páči tebe, zvyknem si.

Koľko z vás to povie? A nerozprávajte mi tu nič o takte, či galantnosti. Chcete vyrovnaný vzťah, alebo životnú maškarádu? Koľko z vás chápe, že za pol roka budete tú osobu vedľa vás kvôli tej vôni nenávidieť o trošku viacej. A ak ju vaša partnerka po minutí nezmení, aspoň viete, že máte vedľa seba sebavedomú ženu a vy buď kopnete do vrtule, aby vám ten vlak neušiel, alebo po nejakom čase zistíte, že sa v jej tieni strácate.

 

Rodičia vás nenaučili chodiť prdieť na záchod či na balkón? Tak si prdnite na prvom rande, nepretvarujte sa! Vyložte karty (prdy) hneď na stôl, ušetríte niekomu chvíľkové zatmenie pred očami (a pocit zhmotňujúcej sa hniloby v nose).

Trpíte nejakým zdravotným handicapom? Máte napríklad pleseň na nohách a keď sa vyzujete, rozvoniate celý byt, ako keď sa vráti roboš z nočnej zo syrárne? Kašlite na to, ste taký aký ste, riešite to a momentálne je to proste tak. Hneď pri prvej príležitosti povedzte partnerovi pravdu. Ak to bude akceptovať, ste si na istom, že chce s vami budovať plnohodnotnú budúcnosť.

Rozišli ste sa s partnerom? Povedzte mu pravdu PREČO. Skutočné dôvody, nie tínedžerské omáčky! Málokto to robí, nikto nevie nájsť v sebe tú odvahu. Ale potom sa ani nikto neopraví, v čom robí chyby, lebo sa to ani nikdy poriadne nedozvie a pláva v polopravdách vyplodenými vašou slabosťou, ktoré ste mu natárali. Ono to bolí, aj sa to ťažko hovorí, ja viem, ale šetrí to čas a utrpenie toho druhého a vy naopak rastiete a tak šup ho, malá lekcia: 1, Očarila ma iná žena (muž) 2, Už ma v sexe nevzrušuješ. Vždy, keď sa s tebou milujem, mám zažmúrené oči a pichám Darinku Rolincovú (fajčim Brada Pitta) 3, Fajčíš (pozor – Brad Pitt už je mimo hry), vadí mi to! Smrdí ti z huby, ako keby si jedol mŕtve potkany. Stokrát som ti to vravela – je koniec! 4, Bola si extrémne žiarlivá! Tak ja aby som nemohol byť so svojou bývalou spolužiačkou celú noc sám na chate?! Tak toto veru ja v živote nechcem…

 

Podobných situácií by sa dalo popísať tisícky. Jedno je však isté – ak váš vzťah očistíte o akýkoľvek balast lží a namotáviek, verte tomu, že ovocie bude sladké a dlhodobé. Budú sa ľúbiť dve unikátne božské duše – také, aké sa narodili. Bez predstierania, bez faloše – úprimne a čisto. A keď to nevyjde? Super! Ako dobre, že to tak rýchlo skončilo. Aspoň viem, že nebol(a) pre mňa ten(tá) pravý(á)! Vysnívate si nového, ideálnejšieho partnera a on vám príde do života (viď návod v mojom predošlom článku „Chcete byť bohatý – budete! Chcete stískať veľké kozy – dostanete ich!“). Náhody neexistujú, to už odo mňa viete.

 

P.S: No a teraz si ma daňovníci berte! Už som vyložil svoje múdrosti, je čas ísť prchnúť do lesa…

 

Hirax

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *