Prvá pomoc pri ohovorení, osočení, klamstve na vašu osobu, pokuse o vylúčenie z kolektívu, spolku atď.

Prvá pomoc pri ohovorení, osočení, klamstve na vašu osobu, pokuse o vylúčenie z kolektívu, spolku atď.:

1, Zvážte, či má vôbec význam brániť sa – toto platí hlavne pri sociálnych a bulvárnych médiách. Čím väčší okruh požiaru, tým menšia šanca obrany. Žiaľ, taká je dnes doba. Analyzujte, či vynaložené úsilie, že pár jedincov dáte do neutrálu (ak vôbec), stojí za vašu investovanú energiu a čas a nebudete sa deň, dva, tri mechliť v negatívnom bahne klamstiev a cieleného poníženia vašej osoby.

2, Brániť sa bude mať väčší účinok, ak sa jedná o malý okruh ľudí (partnerský vzťah, konflikt v partii, spolku, práci…). Nezabudnite, že kto sa nedokáže obrániť a ustáť si svoje, môže upadnúť v zabudnutie. Minimálne vnútorne zosilniete a zlepšíte sa v nezraňujúcej komunikácii.

3, Ak cítite, bráňte sa, ale slušnou formou. Používajte iba vecné argumenty, ak sa dá, emócie držte na uzde, tu je dôležitejší rozum. Bráňte pravdu, svoju, či cudziu, pravda vyslovená nenásilnou komunikáciou oslobodzuje. Máte právo hájiť svoj postoj, rozhodnutie, máte právo sa brániť a byť sami sebou.

4, Ak ste v práve a štát poskytuje účinné nástroje právnej obrany, keď pretečie vaša hranica, pokojne ich použite. Dnešný človek je dnes z akýchsi príčin presvedčený, že niekoho žalovať, alebo šéfa, ktorý na ňom praktizuje bossing nemôže zastaviť aplikovaním antidiskriminačného zákona. Môžete. Nikdy nezabudnem na pokojnú odpoveď dalajlámu v Bratislave, kde na nejaký spor s láskou dotyčnej odvetil vetou: „Tak ju dajte na súd.“

5, Nerozprávajte o spore všetkým a vonkoncom nie neznámym v Jednote, či poloznámym na oslave narodenín kamaráta. Vyložte svoj bôľ výhradne iba vašej bútľavej vŕbe. Takej, ktorej dôverujete a ste si na istom, že raz nebude použité proti vám. Každý pri sebe máte ľudských anjelov. Pomenujte si ich a verte im. Čo z uboleného vnútra dáte von, to prestane pôsobiť. Ak je kopanec silný, aplikujte aj dvakrát denne. Vykladajte, inak bude trpieť vaša duša a môže sa to neskôr prejaviť nemocou na vašom tele. Zachraňujte v prvom rade seba, myslite pri energetickom útoku na svoju obranu. Prejavujete tak sebe, telu i duši pozornosť, úctu, a teda lásku. Preto sa nehanbite požiadať o pomoc všetkých, ktorí vedia pomôcť. Či už laici hojaci svojim súcitom a ľudskosťou, alebo vyštudovaných odborníkov (psychológov, mediátorov, návšteva manželskej, alebo právnickej poradne…).

6, Športujte, potrebujete endorfín, ktorým telo dokáže hasiť požiare na emocionálnej úrovni. Túra, beh, bicykel, hocičo, kde sa spotíte a dáte si poriadne do tela. Ak sa dá, zatrhnite myslieť myslieť na aktuálnu galibu. Prípadne zvýšte prísun magnézia a vitamínu C. Skúšaná duša potrebuje zdravú schránku, myslite na to. Pomáha aj špeciálna meditácia, ale tejto technológii venujem jeden osobitý blog. Použite proste všetko, čo vám bude pomáhať a nebudete tým škodiť sebe, ani ničomu živému navôkol vás. Keď si to obrátite naopak, vyjde vám z toho, aby ste sa v ťažkých životných obdobiach neopreli o alkohol, drogy, neprejedali sa, no ani ničivo nehladoveli. Ak pôst, tak očistný.

7, Tvorte. Obráťte svoju pozornosť na tvorenie. Slávni ľudia na konci svojho života hovorili ako jeden, že nemali čas sa zapodievať kritikmi, lebo museli tvoriť, čo im dávalo silu ísť stále dopredu. ja viem, že v temných časoch nemá človek chuť na seba, ale je to len a len o zobudení vašej vnútornej sily a mantre „Zvládnem to!!!“. Ak sa týždeň nepohnete, stane sa z toho program, ktorý môže ústiť do úzkosti, či depresií. Premôžte sa, ste mocní a mohúci, zvládli ste iné veci a zvládnete aj toto!

8, Držte spolu ako rodina. Pri napadnutí zvonka vám môžu najviac pomôcť najbližší milovaní, rovnako ako vás energiou dobíja váš láskou zveľaďovaný domov. S rodinou si sadnite a zaujmite spoločný názor. Ak ste boli napadnutí rodinou, spojte sa s vašou „nevlastnou rodinou“, teda priateľmi, ktorí vám vracajú vašu náklonnosť a majú o vašu osobu nehraný záujem.

9, Ak sa do terča paľby dostane nejaký váš známy, nešírte intrigy ďalej, ale ihneď sa s ním spojte a dajte si priamo od neho objasniť situáciu. Keď sa niečo podobné udeje vám, uvedomíte si, ako dobre vám padne, keď vás ktosi zo známych poprosí o vyslovenie vášho názoru a postoja a vy nebudete musieť trpieť paranojou „aj ten ma odsúdil, aj tá je ku mne akási divná…“. Nerobte dopredu takéto závery, aj iný ľudia môžu práve zažívať vyhrotené obdobie. Ak vám ktosi tri dni neberie telefón, ešte neznamená, že vás dal do karantény ako zlého a podlého. Možno je iba chorý, čerstvo zamilovaný, alebo mu vykradli firmu…

10, Ak ste zamestnaní v mediálnom reťazci „občas špiníme, lebo potrebujeme získať čítanosť, teda zisk pre majiteľov… A krimisprávy, či negatívny bulvár o rozchode Petra Sagana, či nejakej inej známej osobnosti sa číta sám a tak behom ošiaľu prinesieme každý deň aj dve správy na daného človeka v zameriavači, ktoré budú dokopy obsahovať nula celá nula faktických informácií,“ majte na pamäti, že všetko sa raz človeku vráti a nastane chvíľa, kedy takto budete skúšaný aj vy. nenarodili sme sa sem preto, aby sme druhým robili zle, ale naopak, aby sme našli cestu mieru a pri konfliktoch si vedeli podať po zdravej komunikácii ruky. Ak chcete priniesť svetu pravdu, používajte skutočné fakty, vykonajte to férovo a čestne. Kým teda niečo napíšete, alebo vyslovíte, pýtajte sa, aký je váš cieľ. Vaša pravá podstata to vie, ona nevie klamať a ihneď vám odpovie: „budem zaujímavý, túžim po čítanosti, šéf ma pochváli, chcem zisk = nízke sebavedomie, narastajúce ego“, alebo príde odpoveď: „nie, toto pomôže veľa ľuďom, oslobodím ich od ťarchy, pomôžem“.

Paľko von Z nového šlabikára šťastia „Strachy, vzťahy, sloboda“ čerpajko

 

Kniha Šlabikár šťastia 4. – Strachy, vzťahy, sloboda
Martinus

Ak chcete venovanie do knihy, tak treba robiť objednávku cez HladoHlas alebo HIRAX Shop  a píšte do poznámky „komu“ venovať.
E-pub verzia tu

Prednášky k novému Šlabikáru šťastia 4. (Strachy, vzťahy, sloboda)
10. 10., Rimavská sobota, DK
12. 10., Trenčín, Zdravie a harmónia, Senior Expo, festival
17. 10., Hlohovec, Empírové divadlo
19. 10., Žilina, Harmónia, festival
24. 10., Bratislava, DK Vajnorská
25. 10., Nitra, Agroinštitút
07. 11., Žiar nad Hronom, DK
08. 11., Banská Štiavnica, DK
10. 11., Košice, Úžasná žena, festival
15. 11., Veľký Krtíš, DK
Vstupenky (mimo festivalov):
Ďalšie mestá postupne pridávam tu

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *