Minikurz numerológie

Prvým krokom, ako sa strach rieši, je potreba ho pomenovať. Rozpísal som teda deväť typologických druhov strachu a sebadeštrukčných procesov podľa numerológie a k nim príbuzné odnože strachov. Dúfam, že pri čítaní jednotlivých kapitol objavíte svojho parazita, čím mu dáte zelenú k odchodu. Nech sa páči, tu je minikurz numerológie…

Je dobré si vypočítať z dátumu narodenia vaše číslo dňa, životné číslo a váš životný kľúč. Môže vám to umožniť dôkladnejšie spoznať vašu podstatu. Tu je teda minikurz numerológie.

Číslo dňa zistíte poľahky. Ak vaša číslica dňa narodenia je jednociferná, napríklad ste sa narodili siedmeho, ste „sedmička zo dňa“. Ak je deň vášho narodenia dvojciferné číslo, napríklad ste sa narodili sedemnásteho, sčítajte 1 + 7, čo sa rovná 8 a ste teda „osmička zo dňa“.

Číslo zo dňa reprezentuje vaše dary, nadania, vlohy, talent, schopnosti. Cieľom každého človeka je rozpoznať ich, prijať a uchopiť ako nástroj, aby pomocou nich napĺňal životné poslanie. Tieto obdarenia násobia hlavne rodičia, takže ak má napríklad mama v období od narodenia do deviatich rokov odovzdať dcére vieru v seba, sebaistotu a nepodporí ju v tejto oblasti, samotné nadanie sa obráti na neistotu, z ktorej sa budú rodiť obavy a vnútorná nespokojnosť. V prípade potlačenia darov sa stáva pre daného človeka výzvou nájsť v sebe zamlčané nadania a oživiť ich.

Životné číslo je zvestovanie nášho poslania. Teda čo je našou úlohou, kde je naše miesto, aká je naša misia, povolanie, v akom obore pracovať, v akej oblasti máme priniesť ľudstvu službu. Poslanie je naša cesta, teda to, čo riešime celý život a čo máme zvládnuť. Dopátrať sa a odovzdať všetkému živému vo vesmíre „prečo som tu“, otlačok esencie a originality nášho ducha, ale rovnako tak nájsť uspokojenia seba cez sebarealizáciu a tvorenie.

Životné číslo si vypočítate taktiež ľahko, proste iba sčítajte všetky číslice vášho dátumu narodenia.

Príklad výpočtu životného čísla:
15. 6. 1986 = 1 + 5 + 6 + 1 + 9 + 8 + 6 = 36 = 3 + 6 = 9

Človek narodený v tomto dátume je teda „šestka“ zo dňa a jeho životné číslo je deväť.

Máme teda dary a poslanie. Chýba už len životný kľúč, ako to spojiť, teda akým spôsobom používať nadania k uskutočneniu nášho osobného božieho plánu. Sčítajte si číslo zo dňa a životné číslo a vyjde vám „kľúč“, ktorým úspešne naplníte svoju misiu. Ak by sme chceli vypočítať kľúč u človeka z hore uvedeného príkladu, bolo by to 6 (číslo zo dňa) + 9 (životné číslo) = 15 = 1 + 5 = 6. Ak by takýto človek bol u mňa na konzultácii, odporúčal by som mu veci riešiť s láskou, nadhľadom, charizmou a harmóniou, lebo šestka reprezentuje práve toto. Samozrejme, vypočítal by som si aj dané obdobie, v ktorom sa práve nachádza, ale tak veľa vás s numerológiou zaťažovať nechcem.

Ak vás táto veda zaujíma, Danka Babková zo Slnka v srdci robí pravidelne kurzy v Trenčíne a v Martine a Katka Čičmancová zasa v Bratislave a v Tatrách (kontakty na obe dámy nájdete pod kontaktami na tejto stránke). Obidve sú to nádherné duše, v prípade záujmu vás rady vovedú do taju tohto oboru. Ak sa nechcete naučiť robiť numerologické rozbory a absolvovať kurzy, stačí si dať spraviť iba svoj osobnostný numerologický rozbor. Možno zostanete prekvapený, koľko veľa sa dá vyčítať iba z dátumu narodenia a mena človeka a poradiť si tak pri životnej kolízii.

Čo sa týka literatúry, jednoznačne odporúčam túto dvojičku: 1, Numerológia – Čísla lásky od Robin Steinovej (výborná na „čísla zo dňa“) a 2, Čísla života od Dana Millmana, autora bestselleru Cesta pokojného bojovníka (tento titul je perfektný na „životné čísla“).

Koniec reklamy, vraciam sa k téme. Ktoré z týchto čísiel sledovať, ak sa bavíme o strachoch? Jednoznačne životné číslo, lebo to nás špecifikuje najlepšie, ale hlavne nám popisuje, čo budeme riešiť celý život. Reprezentuje večnú tému našej konkrétnej osobnej výzvy, ktorú sme si do tohto života naplánovali doriešiť a postúpiť tak o stupienok vyššie. Nečudujte sa ale, ak vám vyšlo vaše životné číslo napríklad sedem, no najviac momentálne prežívate strach „dvojky“. Každý z nás počas života prechádza všetkými, nižšie rozpísanými strachmi. Závisí to od toho, v akej osobnej ročnej vibrácii sa práve nachádzame, prípadne v akom deväťročnom cykle práve sme.

Čo sa týka životných čísiel a im prináležiacich strachov, nahral som na môj You Tube kanál deväť videí, ku každému strachu jedno video. Pri životnom čísle 11/2 platí „dvojkový strach“ z poníženia. Tu sú priame prekliky na jednotlivé videoblogy a rozdelenie strachov a deštrukčných postojov podľa životných (osudových) čísiel:

1 – strach zo zlýhania
2 – strach z poníženia
3 – strach zo samoty
4 – strach z budúcnosti, nedostatku
5 – žiarlenie, spútavanie, kontrolovanie
6 – strach z prijatia
7 – sebaobetovanie
8 – strach z chudoby (fyzickej (materiálnej), emocionálej (chudoba citov) a mentálnej (negatívne zmýšľanie))
9 – sebadeštrukcia

Nemusíte veriť numerológii. Napriek tomu vám ďalej vypísané a zadefinované strachy môžu pomôcť popísať obavy, ktoré vás pripravujú o radosť a pokoj. Lebo ak sa neskôr budeme baviť o vyliečení z dajakého strachu, bude potrebné ho čo najpresnejšie pomenovať. A ešte jedno upozornenie: ak vám vyjde nejaké životné číslo, nemusí to automaticky znamenať, že trpíte daným strachom. Môžete byť už dávno vyliečení.

Kapitola je vyňatá z knihy Šlabikár šťastia 4. (Strachy, vzťahy, sloboda). Knihu s venovaním zoženiete cez HladoHlas alebo Hirax Shop. Prosbu o venovanie píšte do poznámky v objednávke. Ak ste prívržencom Martinusu, knihu nájdete tu, kým e-pub verziu zasa tu.

4 thoughts on “Minikurz numerológie

 1. Dobry den, vchcem Vam podakovat za skvely clanok. Som narodena 27.10.1991 a teda moje ziv. cislo je 3-jka, no,asi sa stala niekde chyba v sytsteme:), pretoze mam rada praveze samotu a v obdobi, kedy vsetky moje kamaratky mali svoje prve lasky, ja som bola radsej sama, ked sa mam zblizit s nejakym partnerom, skor to pocitujem ako zavazok. Jediny krat kedy som isla zo vztahu do vztahu bol pre mna nie dobry pocit a uz vtedy som vedela, ze som si mala dat cas o samote…. nevravim, ze milujem samotu, mam rada skor taky balanc, co je velka pravda, z vacsieho mnozstva ludi nasavam energiu, ci pozitivnu al nehativnu, co ma dost ovplyvnuje v zivote, a vec, ktora ma napadla dalsia je, ze aj ked tuzim po pracovnom kolektive a zivom prostredi, osud to zariadil inak a pracujem z domu:) chcem sa teda opytat, preco je to takto inak? 🙂
  Dakujem

 2. ? Zdravím pekne, p. Baričák ste užasný. Som narodená 15.9.83 a áno potvrdzujem všetko vo videu. Občas mám pocit, že rozmyšlam tak veľa a rýchlo že nestíham vlastným myšlienkam. Okrem záhrady na to pomáha aj môj pes s kocúrom som si akosi nevedela potykať. A v ťažších obdobiach mi pomohli šlabikare. Veľka vďaka. Želám veľa úspechov.

 3. tak ja som divna deviatka, oproti tomu, co bolo o deviatkach povedane vo videu..
  ja viac oddychujem ako robim, milujem plaze ako niekde robit v zahrade.
  ci pomaham viac druhym,no no neviem, skor mi je to jedno,ale vidim a chapem kam sa uberaju.
  a to mam 9 aj v dni aj v osudovom cisle..18.3.1977
  ale cim starnem, zacinam byt aktivnejsi to je asi pravda oproti minulosti…

 4. Dobrý večer pán Pavol,

  viem, že to nie je náhoda, ale informácie uvedené vo Vašom blogu o mojom životnom čísle „9“ sedia u mňa na 100%. Mám všetky vaše knihy Šlabikár šťastia a bola to jediná vec, ktorá mi dokázala pomôcť v mojich najťažších chvíľach môjho života. Veľmi pekne Vám ďakujem, len ešte musím na sebe „popracovať“, aby som dokázala nejakým pre mňa vhodným spôsobom „spracovať“ svoje sebedeštrukčné“ konania. Ďakujem.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *