Buďte opitý, spíjajte sa do bezvedomia!

Odchádzam. Do džungle. Do strednej Amazónie. Do Panamy a potom do Kostariky. Za indiánmi, ktorí videli belocha iba raz v živote. Za ľuďmi, ktorí nevedia, čo je to internet, elektrina, auto či plynový šporák. Za ľuďmi, ktorí žijú v súlade s prírodou, neškodia jej a vnímajú ju skutočne ako svoju matku. Sú to jej milujúce deti, ktoré jej poza chrbát nekradnú bohatstvo, silu a krásu. Idem sa od nich niečo naučiť, idem sa ich dotknúť očami a počúvať srdcom.

Vravel som vám, že som šibnutý, nepočúvali ste ma. Písal som vám, že stačí iba snívať a všetko vám padne k nohám, ale niektorí ste mi neverili. V ľavom pleci mám žltú zimnici, v pravom brušný týfus, hepatitídu A +B v ľavom aj v pravom ramene a antimalariká v žalúdku. Možno tam umriem, možno tam zostanem a možno sa vrátim. Pri variante Cé vám sľubujem fotky a nejaké chrobáčiky.

Odchádzam. A aj preto som mal posledný týždeň ejakuláciu článkov, aby som dokončil a uverejnil, čo som nosil v hlave už dlhšie. Jedine ten Paríž som nestihol dopísať, ale aj to raz bude. Môj román „Raz aj v pekle vyjde slnko“ je v celoslovenskej sieti kníhkupectiev, stačí si ho pýtať na pultoch predajní.

Majte sa tu ako chcete. Pozdravujem všetkých kolegov blogerov – už sa netraste o svoju karmu, raz aj tak všetci pomrieme a nič po nás nezostane. Pracujte iba na svojich duševných vlastnostiach, na tých hodnotách, ktoré s vami pôjdu aj v budúcich životoch. Zdravím aj čitateľov – už sa netraste, že vás šéf chytí cez prácu čítať blogy, raz aj tak všetci pomrieme a nič po nás nezostane. Pracujte iba na svojich duševných vlastnostiach, na tých hodnotách, ktoré s vami pôjdu aj v budúcich životoch. Zdá sa vám, že sa opakujem? To len kvôli vám, verte mi.

A ďakujem Miške Olivke za včerajšiu súťaž: „Medzikružnice“. Celkom zaujímavá baviačka – strelíte len tak od brucha slovo a vyzvete na niekoho na match. A potom už len žmýkate mozog, aby z neho niečo duchaplné vypadlo na tému slovíčka, ktoré sa ani len nenachádza v slovníku spisovnej slovenčiny, neviete o čom píše ten druhý, proste zápas prebieha, paráááda… skúste, život je hra, xixi (a Miške gratulujem k zaslúženému víťazstvu a odkazujem: Ja sa len tak nevzdám!).

Buďte opitý, spíjajte sa životom, tým vínom všetkej existencie. Nie že si dovolíte vytriezvieť! Triezvy ľudia sú chodiace mŕtvoly. Buďte deti, oni sú kúzelníci, učte sa od nich. Nájdite v sebe silu, ktorá ich bude donekonečna zobúdzať aj vo vás. Nežite v náboženských omyloch „potom a tam“, žite „teraz a tu“. Každý z nás je Boh a je len na každom z nás, či si spraví zo života peklo, alebo raj. Nech vám to víno života steká po lícach, má v sebe nekonečnú dávku energie, radosti, poézie a v ktorékoľvek ročné obdobie vie privodiť máj. Privolajte si ho a pustite do seba slnko, vietor a dážď. Majte sa krásne a slobodne, zdraví vás

 

Hirax

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *