Ako liečiť zápal hrdla, nosovej sliznice alebo zápach z úst

Budem písať čisto z mojej osobnej skúsenosti, lebo:

1, v lekárskej karte mám už od svojich dvadsiatych rokoch zápis „chronický zápal hrdla“

2, pri samotnom zápale hrdla mi šiel z úst nepríjemný zápach

3, po potulkách Indonéziou som si z tejto prekrásnej krajiny priniesol „úžasnú“ baktériu, veru, aj môj krčný doktor si ju pochvaľoval, lebo doteraz sa s ňou nestretol. Spomínaná nepleška mi v nose spôsobovala bolestivé zápaly. Prejavovali sa nie malou bolesťou raz v jednej nosovej dierke, približne po dvoch týždňoch v druhej a končiace obrovskými chrastami, neraz krvavými.

To viete, v tej krajine boli hygienické zvyky iné ako u nás, na verejných záchodoch človeku neraz zostáva vziať plastovú nádobu plávajúcu na hladine v obrovskej kadi, nabrať z nej bohvie ako dlho stojacu vodu a spláchnuť tak po sebe svoj výtvor v mise. Však kto ste čítali môj cestopis z Bali a iných časti Indonézie, viete… A kto nie, po tej vete o splachovaní by som si ju ani ja nekúpil :-).

Ako som to riešil s pomocou doktorov? Pojedol som kopy antibiotík, ktoré však pomohli iba na týždeň, či tri. Vykloktal som cisterny rôznych bylinkových, alkoholových, dezinfekčných, protizápalových, antizápachových či iných lekárskych prípravkov, pojedol tony zázrak sľubujúcich pastyliak, tabletiek, cukríkov, ktoré mi odporúčali pani lekárničky v rôznych lekárňach sveta. No stačilo vypiť chladnú kofolu, či zjesť nanuk a už sa ozývalo škrabanie v hrdle a zostávalo mi len tipovať, či to skončí angínou, alebo nie. bolo to tak jedna k jednej, angínu som mával aj dvakrát za mesiac, z jednej do druhej, neraz chytené priedušky… Od jesene do jari som vedel, že budem mať zapálené hrdlo a ak Boh dá, v lete mi to ustane. No v posledné roky som zažíval zápal hrdla a nosovej sliznici bez prestávky. Mandle mám vybraté, odborná medicína nezaberala…

Pomohla mi jedna vec – olej z 31 bylín a Tea tree olejček s manukou a rosalinou od švajčiarskej firmy Just. Každé ráno spravím tento rituál: umyjem si medzierky medzi zubami s medzizubnou kefôčkou a dentálnou niťou, až potom si vydrhem zuby, stiahnem povlak škrabkou na jazyk a nakoniec si do dvojdecového pohára nakvapkám 8 kvapiek z oleja z 31 bylín a jednu či dve kvapôčky zo spomínaného Tea tree oleja (toto je však na individuálne zváženie po konzultácii s poradcom Justu), zalejem to teplou vodou a touto zmesou si dôkladne vykloktám celú ústnu dutinu.

Ak mávate často nádchu, zápal prínosných dutín alebo máte alergiu či sennú nádchu, odporúčam zakúpiť si v hociktorej lekárni kanvičku na výplach nosa Rhino a k vyššie opísanému procesu pripojiť aj ranný a večerný výplach nosa s mierne slaným nálevom. Ak nechcete kupovať drahé fyziologické zmesi určené na túto očistu, mnohí ľudia to nahradili jednou čajovou lyžičkou obyčajnej kuchynskej soli na 3 dl vody v kanvičke. Dolu pod blogom som pripol video, ako sa to robí…

Používam prípravky do Švajčiarov Just, ich produkty sú rakety. Nestoja málo, ale sú nesmierne výkonné a vydržia dlho. Môžete hockoľko nadávať na ich multilevel predaja, ale ja som si aj tridsať rokov ma otravujúce hemoroidy vyliečil s ich prípravkami. Viac o tom píšem v tomto blogu. Som vegetarián, môj obsah železa balansuje vždy na hranici a nebyť čučoriedkového sirupu z Justu, asi ťažko by som mohol každé tri mesiace darovať krv. Aby som zasa nemusel počúvať drísty, že autor článok napísal len preto, aby predal, oslovte hociktorého predajcu Justu vo vašom okolí. Zaoberá sa tým veľa ľudí, určite niekoho nájdete. Ak nie, píšte mi na môj cestovateľský mail:  smejkoslav69@azet.sk  nasmerujem vás na poradcu Just, ten vám poradí a kde oba olejčeky zoženie.

Do odkazov píšte, čo na zápaly hrdla zaberá vám. Nemám problém tam zverejňovať odkazy na hociktoré iné, dobré produkty a liečivá, tento článok nie je nikým zaplatený. Máme si navzájom pomáhať, takže ak máte svoje rakety, smelo raďte, ľudkovia. Ja si idem bez strachov z možných komplikácií dať nanuk, lebo odkedy kloktám opísanú zmes, všetky zápaly zmizli, obe nosné dierky mám celý rok priechodné (čo som predtým považoval za zázrak), zápach, chrasty v nose, bolesti aj angíny nadobro ustali.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

Pavel

Dopísané v januári 2021:

Niekedy na jar 2020 som si uvedomil, že sa týchto olejčekov držím priveľa a začal som ich postupne vynechávať. Tí, ktorí to preháňajú napríklad s nosnými kvapkami voľne dostupných v lekárniach, vedia o čom píšem – telo vypína, kvapky zaberajú čoraz menej, dávky sa musia zväčšovať, dokonca môže z toho vzniknúť aj choroba.
Došlo mi, že telo robím medvediu službu. Jedna vec je patáliu zastaviť, ale potom sa pýta rozum a prestať s podporou z vonka (ak je to možné). A organizmus znova zaberie.
Je január, nekloktám tie olejčeky temer vôbec, napriek tomu zápal hrdla nikde, obe nosné dierky čisté. Mal som v hlave iba choré heslo „bez tých olejčekov som stratený“. Nie nie som. Moje telo je mocné a schopné.
Ak budete cítiť, spravte revíziu vo vlastnej mysli, za čo vlastne považujete vaše telo, akú schopnosť brániť sa a odolať mu prisudzujete, na koľko si ho vážite a staráte sa oň.

Prax s kanvičkou Rhino:

Priamy kontakt na Just

One thought on “Ako liečiť zápal hrdla, nosovej sliznice alebo zápach z úst

  1. Pán Baričák ja som just pozitiv už 11 rokov, od narodenia mojho syna a veru nikdy ma nesklamal. Ja popri týchto produktoch aj mojim deťom este namiesam do atomizeru eukalyptovy olej s prevarenou vodickou a v priebehu dna strekneme 1-2x usta su branou pre bakterie a toto nam tiez pomaha ako prevencia:-)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *