Agresívny energetický upír

Človek, ktorému trik s ublížením nevychádza, v zúfalstve už nič nepredstiera, ide mu totiž o prežitie. Model obete zavrhne a postupne prejde do agresívnejšej formy kradnutia energie. Z pocitu krivdy sa veľakrát rodí vnútorný hnev, pomstychtivosť, zlo. Takýto človek začne vedome vyvolávať konflikty, uráža, provokuje, klame, intriguje, ohovára, mstí sa. Všetky tieto techniky dokonale ovláda, až si nezainteresovaní ľudia môžu pomyslieť, že dotyčný krikľúň bol naozaj poškodený a je v práve. Jemu však ide len o jedno – ukradnúť si z hádky, kriku, vášho plaču či zo zrútenia čo najviac energie. Čo na tom, že je čierna, veď žiť sa dá aj z odpadu!

Ale takíto zlodeji energie sa nemusia zákonite „vyliahnuť“ z obete.Chorobné správanie mohli odkukať od svojich rodičov alebo v komunite, v ktorej vyrastali. Ak sa ako dieťa denne stretáte s násilím, bitkou, hádkou, krikom, kradnutím či falošnosťou, bol by zázrak, ak by ste sa v dospelosti správali ináč. Jednoducho to nejde. Čo do nádoby nalievate, to je v nej a taktiež sa to z nej aj vylieva.Uveďme príklad. Muž despota sa vráti domov unavený z práce, potrebuje sa dobiť, a tak si zgustne na celej rodine. Vrčí na ženu, že „večera je studená a nedochutená, decká usoplené, v dome bordel“. Matka sa možno aj snaží zo všetkých síl utíšiť a rozveseliť deti a dať im tak nádej, že život je krásny. Ale aj ona potrebuje premazať čiernu dieru a dobiť sa, a tak sa prepne na upíra s maskou obete a ide sa posťažovať susedke. Áno, je našou povinnosťou pomáhať druhým, ale vždy si radšej položme otázku, či máme pre uplakanú susedu, ktorá má večne podráždeného muža, aj dnes dostatok energie. Veď sme sa len pred chvíľou vrátili domov a ešte sme ani nevečerali.
Ráno sa muž trýzniteľ opäť vyvŕši na rodine. Potrebuje načerpať energiu, veď ho čaká náročný deň. Ak má matka prácu, ktorú robí z lásky, rýchlo sa zregeneruje, lebo aj uspokojivé zamestnanie vás spraví šťastnými. Naša práca by nám mala prinášať radosť. Keď človek pracuje so zápalom, dobíja sa, prestáva vnímať čas, nechce sa mu jesť či piť, ustupujú aj choroby, celá bytosť sa napĺňa božskou energiou. Ale ak spomínaná žena nemá robotu, ktorú robí z lásky, začne píliť uši kolegyniam rečami o svojom ťažkom rodinnom živote. Nečudo, že mnohé si nasadia slúchadlá, veď jej nekonečný smutný repeat song už poznajú naspamäť. A čo robia deti zo spomínanej upírskej rodiny v škôlke či v škole? Hrubosť k spolužiakom a drzosť k učiteľom sú ich spôsobom dobitia si bateriek. A lavína nešťastia sa valí cez generácie ďalej… Vraj vám to niečo či niekoho pripomína?
Energetickí upíri sa cítia zle vtedy, keď sa druhí majú dobre. Je v nich len jedno prianie – dobiť si unavené telo a vyprahnutú dušu, v ktorej zíva čierna diera. Chcú, aby ste „krvácali“, vedro majú vždy prichystané. Večne budú prenášať vinu na nevinných. Túžia byť najlepšími, veď za každú pochvalu, ktorá mala prísť v detstve od rodiča, musia v dospelosti krvopotne vyhrať nejeden spor, turnaj, bitku, súťaž či zápas. Chcú, aby ich neustále chválili, ale klady iných si nikdy nevšimnú, nieto, aby o nich hovorili nahlas. Dokonale sa v tejto oblasti zablokujú, na to sa pripravte. Vy ich budete vychvaľovať do nebies, od nich však nezačujete ani jedno slovo pochvaly. Vedia, že ste obľúbení, zabudnite, že by vám pridali.
Bojíte sa chodiť do práce, lebo viete, že je tam kolegyňa, ktorá si vás posledné mesiace dáva ako hlavný chod? Alebo naopak, nevraciate sa z roboty domov s radosťou, lebo už vo dverách vás čaká svokra, ktorá vám namiesto pozdravu vyšplechne do tváre, že ste neumyli dlážku, stále chodíte neskoro, jej synček nemá čo jesť a takúto nevestu si ona v žiadnom prípade nepredstavovala!?! Ani opičia láska nie je nič iné ako forma energetického upírstva, pričom zdrojom potravy sú vlastní potomkovia.
Upír o svojej chorobe netuší, je dokonale zapletený v sieti, ktorú si sám utkal a tká. Preto sa mu darí obalamutiť okolie, lebo svojím spôsobom klame zo svojho „ostrova pravdy“, keďže v prvom rade vodí za nos sám seba. Dal by ruku do ohňa za to, že je v práve, dokonca si podvedome vsugeroval, že má nárok byť zlým. Nedochádza mu, že koná negatívne – to tí druhí sú predsa zloduchovia! Je si istý, že druhí sú zlí na neho. Cíti sa zle, keď sa vám darí. Pri kontakte s ním vy chorľaviete, on sa uzdravuje, preto sa nečudujte, že ste nonstop vyčerpaní a chorí. Doktor vám bude vravieť „zostaňte v pokoji“, psychológ „vyhnite sa stresu“. Netušia, že existuje človek, ktorý vás provokuje s cieľom, aby ste vybuchli a rozhnevali sa, lebo len takto vám môže odobrať životnú silu.
Energetickí upíri si všimnú každé jedno vaše pochybenie v reči, skutkoch, vo vašom správaní. Tvária sa síce, že ich nezaujímate, ale pritom sledujú každý váš krok. A vy sedíte vo svojej kancelárii a bojíte sa vyjsť na chodbu, aby ste na dotyčného nenarazili a nedostali sa s ním zbytočne do konfliktu. Zaujímavé je, že je to márna snaha. Len čo prekročíte prah svojej kancelárie – kde sa vzal, tu sa vzal, pred vami zrazu stojí upír! Je to preto, lebo na neho neustále myslíte, čím s ním vytvárate energetický most. Bude sa to diať dovtedy, kým celú situáciu nepochopíte a nezosilniete vďaka nej.
Ako sa teda od takýchto ľudí odstrihnúť? Čítajte zajtra…
Nech svet speje k láske, Hirax

Knižne vyšlo v druhom diely Šlabikára šťastia: Sebaspoznanie, súvislosti, sebapremena